W Szkole Podstawowej nr 9 w Lesznie działają dwie biblioteki: w budynku A i w budynku B.

Biblioteka szkolna -  budynek A (macierzysty)

Nauczyciel bibliotekarz - Zofia Kopaczyk

*Zapraszam wszystkich chętnych z klas I – VI, tu mamy książki na wasze przedziały wiekowe.

*Możesz wypożyczać  od godz. 8 do 15.

*Masz możliwość wypożyczyć również na czas ferii i wakacji.

*Myślę, że wasi rodzice również znaleźliby coś tutaj; mamy kącik wychowawczy i trochę z beletrystyki.

*Od lat sprzedajemy książki na różne okazje, dostarczane prosto z wydawnictw – ceny od 3 złotych wzwyż

*Zapraszam miłujących czytanie z klas IV-VI na 17 już cykl

„Czytelnik Miesiąca, Czytelnik Roku”

Trwa od października  do maja. Co miesiąc czytasz trzy dowolne książki, z dowolnego źródła i „zaliczasz” ich treść  u bibliotekarza. Otrzymujesz dyplom, który przedstawiasz swemu poloniście… szczegóły w bibliotece.

W dokumentach znajduje się regulamin biblioteki.

Biblioteka szkolna -  budynek B

Od 1 września 2010r. działa w naszej szkole biblioteka (budynek B). Opiekę nad biblioteką sprawuje Pani Anna Jańczak. Pani Anna Jańczak prowadzi też zajęcia biblioteczne.

Działa aktyw biblioteczny - uczniowie w trakcie przerw wypożyczają książki swoim kolegom i koleżankom.

Biblioteka posiada: lektury, książki młodzieżowe, encyklopedie, słownik, płyty CDi oraz czasopisma dla wszystkich gimnazjalistów.

Gazety, które można przeczytać na miejscu to między innymi:

-Gazeta Wyborcza,
-Tygodnik Victor gimnazjalista,
-Magazyn Historyczny,
-Mówią Wieki,
-Przyroda Polska,
-Aura Przyrodnicza,
-Pc World,
-Świat Nauki,
-National Georaphic.

Poza tym zapoznać się można z nowościami wydawniczymi...

W bibliotece dostępne są dwa komputery wyposażone w dostęp do Internetu oraz ksero za 20 groszy (jedna kartka). Ponadto jest możliwość wydrukowania potrzebnych materiałów na zajęcia. Należy mieć własny papier.

Biblioteka organizowała konkurs: Czytelnik miesiąca i Czytelnik roku.

Zasady: trzeba przeczytać 3 książki (nie lektury) co miesiąc.

Nagrodą w całorocznym konkursie CZYTELNIK MIESIĄCA - CZYTELNIK ROKU oprócz oceny cząstkowej 5 z języka polskiego (co miesiąc) była książka.

Obchodzono w bibliotece 23.04.2012r. ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH. Dla odwiedzających w tym dniu bibliotekę były cukierki. Plakat na

drzwiach informował o święcie.

Każdy może znaleźć w bibliotece coś dla siebie!!!

Zaprasza Pani Anna Jańczak- bibliotekarka.