Krótka historia Gimnazjum nr 9 w Lesznie

Gimnazjum nr 9 to szkoła, której siedziba znajduje się w pięknym i malowniczym mieście Leszno, które znajduje się w województwie wielkopolskim, krainie słynącej z wielkiej gościnności i porządku.

Gimnazjum nr 9 w Lesznie powstało w 1999r. Nauka w tej szkole jest obowiązkowa i trwa trzy lata. W pierwszym roku istnienia naukę w naszym gimnazjum podjęli uczniowie w pięciu oddziałach. W ciągu następnych dwóch lat przybyło ich jeszcze dziesięć i w ten sposób szkoła liczyła piętnaście oddziałów. Obecnie mamy mniej oddziałów.

Do 2010r. Gimnazjum nr 9 w Lesznie mieściło się w tym samym budynku, co Szkoła Podstawowa nr 9 w Lesznie, której korzenie sięgają roku 1962r. W 2002r. odbyły się obchody 40-lecia szkoły.

Od września 2010r. Gimnazjum nr 9  zmieniło siedzibę.

Obecnie uczniowie uczęszczają do nowego budynku przy ul. Szczepanowskiego 14.

Strona SP9

Materiały do strony: Małgorzata Gwiaździńska. Umieszczanie na stronie: Donata Pajzert.

Przez dłuższy czas strona Gimnazjum nr 9 będzie przebudowywana. Powstanie z niej strona Szkoły Podstawowej nr 9 w Lesznie. Prosimy o cierpliwość.

Kolejne zebranie dla klas kl. IV-VII SP i kl. II i III G - 22 listopada o 18:00

Zebranie kl. II, III SP